Już 15 maja 2024 r. zapraszamy Państwa serdecznie do Kinoteatru w Zawadzkiem na wyjątkowy koncert Mariusza Kalagi z okazji Dnia Matki!

Usłyszymy największe przeboje piosenkarza takie jak” Jedna z Gwiazd” nowe utwory oraz wiązankę piosenek biesiadnych.

Mariusz Kalaga-piosenkarz , wykonawca  estradowy, obdarzony  wspaniałym  głosem, stąd  często  nazywany  jest „Roy’em  Orbisonem  znad  Wisły” – zodiakalny  „strzelec”.
Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem jako nastolatek należał do zespołu „Cordis Christi”, grającego muzykę o tematyce religijnej.
W drugiej połowie lat 70 uczęszczał do Technikum Budowlanego w którym założył kabaret „Agrafka”. Równocześnie śpiewał także w grupach: „Buda Folk” i „Unisono”. Jest absolwentem:
Uniwersytetu  Śląskiego w Katowicach – kierunek fizyka z astronomią, Akademii Pedagogicznej  w  Krakowie, (praca magisterska z akustyki), Akademii  Ekonomicznej  w Katowicach – menadżer kultury (studia  podyplomowe) oraz  Wyższej  Szkoły  Biznesu – zarządzanie zasobami ludzkimi (studia  podyplomowe)
Brał udział w wielu   festiwalach  i  spektaklach  muzycznych  w  kraju i za granicą:  m.in. / Włochy,  Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja,  Niemcy, Hiszpania, Austria, USA /
Znany  jest sympatykom  muzyki  country z prezentacji telewizyjnych programów  na „Międzynarodowym Pikniku  Country” w Mrągowie  na którym jest  stałym bywalcem. W 2013 roku obchodził tam okrągły Jubileusz XX lecia i z rąk Pani Burmistrz otrzymał tytuł „Honorowego Kowboja Miasta Mrągowa”. Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. „Wakacyjna  Trasa  Dwójki” TVP 2, „Festiwal Weselnych Przebojów” w TV POLSAT, w TVP POLONIA, w TVP Rozrywka,  „Gala  Piosenki  Biesiadnej”,  „Imiennik  Dwójki” – Zbigniewa  Górnego  oraz w autorskim programie „Przebojowe Smaki” i  „Szlagierowa Lista Telewizji TVS”.

Bilety w cenie 65 zł do nabycia na portalu www.biletyna.pl oraz w Kinoteatrze w Zawadzkiem (w godzinach urzędowania biura BIK).