Nasze sekcje

Ognisko muzyczne

Ognisko Muzyczne w Zawadzkiem istnieje od momentu uruchomienia Zakładowego Domu Kultury przy hucie im. Karola Świerczewskiego. Pierwotnie pracowało w strukturach Opolskiego Towarzystwa Muzycznego, a obecnie w strukturach BiK, prowadzone przez Stowarzyszenie Rozwoju i Upowszechniania Kultury METANOYA w Zawadzkiem.

Zajęcia nauki gry na instrumentach odbywają się w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem. Proponujemy chętnym naukę gry na flecie prostym, flecie poprzecznym, fortepianie, gitarze klasycznej, trąbce, puzonie, klarnecie oraz saksofonie. Nasi nauczyciele to muzycy z dyplomem Akademii Muzycznych. Uczniowie mogą przedstawiać efekty swojej pracy podczas koncertów okazjonalnych, popisów klasowych oraz w swoim gronie. Pracujemy solo i w zespołach kameralnych, a założeniem edukacji jest dążenie do stworzenia młodzieżowej orkiestry dętej. Dzięki pozyskanym środkom stowarzyszenie METANOYA zakupiło instrumenty, które można wypożyczać na pierwszy etap edukacji, przed podjęciem decyzji o zakupie własnego.

Mażoretki „Primavera”

Mażoretki „Primavera” to obecnie grupa dziewcząt w wieku 7-13 lat. Na tę chwilę w swoim składzie liczy 10 tancerek, które dzielnie, z wielką pasją, zaangażowaniem i chęcią do ćwiczeń, reprezentują gminę Zawadzkie na różnych uroczystościach gminnych, festynach oraz Mistrzostwach Polski Mażoretek. Dziewczęta trenują raz w tygodniu, w czwartki w godz. 15.30 – 17.30 na sali gimnastycznej w Liceum w Zawadzkiem. Podczas zajęć Mażoretki uczą się przede wszystkim pracy z pałeczką mażoretkową oraz z pom-ponami. Jednakże zaczęły już poszerzać swoje umiejętności o pracę z dwiema pałeczkami na raz bądź flagą.
Wszystkie poznane elementy i ruchy łączą w piękne choreografie sceniczne, grupowe, bądź mniejsze formy, które później dumnie, w pięknych strojach, prezentują przed publicznością.
Podczas Mistrzostw Polski Mażoretek, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 17-19.05.2019 grupa uplasowała się w ścisłej dziesiątce. Natomiast solistka grupy, Kinga Marek zdobyła tytuł II – vice Mistrza Polski w kategorii solo 2x baton kadetki.
Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej instruktorki Pani Sandry Mientus, która jest nie tylko trenerem ale również choreografem mażoretek oraz sędzią w tej dziedzinie sportu i tańca. Prowadzi zajęcia nie tylko w Zawadzkiem, ale również w Gogolinie i Łowkowicach, prowadzi szkolenia dla tancerek i instruktorów Mażoretek organizowanych przez Stowarzyszenie Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich oraz sędziuje różnorodne konkursy, festiwale, estrady i Mistrzostwa Polski Mażoretek.
Wszystkie chętne dziewczynki w wieku od 7 lat, które lubią tańczyć i chcą aktywnie spędzać swój wolny czas, zapraszamy na zajęcia Mażoretek.

Sekcja plastyczna

Sekcja plastyczna jest jedną z podstawowych i najdłużej działających sekcji artystycznych w strukturach BiK. Instruktorem sekcji jest doświadczona plastyczka Pani Bożena Wanat. Na zajęciach uczestnicy uczą się różnorodnych technik plastycznych, wyrażania własnej kreatywności oraz wrażliwości artystycznej. W ramach zajęć organizowane są również wystawy prac uczestników. Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym odbywają się w każdą środę oraz piątek o godzinie 17:00 w Kinoteatrze w Zawadzkiem.

Dokumenty do pobrania

Cennik

Sekcja plastyczna

4 godziny/tydzień

20 zł/osoba/miesiąc

Mażoretki „Primavera”

od 45 do 120 min/tydzień w zależności od kategorii wiekowej

30 zł/osoba/miesiąc

Ognisko muzyczne (nauka gry na instrumentach)

30 minut/tydzień

45 minut/tydzień

60 minut/tydzień

140 zł/osoba/miesiąc

170 zł/osoba/miesiąc

200 zł/osoba/miesiąc